İmar Barışı Başvuru Süresi Ne Zamana Kadar Uzatıldı?

 

İmar Barışı son günlerin gündem konuları arasında yer almakta olup, 20 Eylül 2018 tarihi ile birlikte süresi başlayan başvurular için verilen son gün 31 Ekim 2018 olurken, bu sürenin yaklaşması ve sona ermesi beklenmekte olup, sürenin uzatıldığı haberi geldi. Gelen haberi ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum duyurmuş olup, yaptığı açıklamada ise İmar Barışı için verilen süre uzatıldı şeklinde oldu. Buna göre ise İmar Barışı ile yakından ilgili olan kişiler İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı, son gün ne oldu gibi sorular sorarak meraklarını gidermek istemektedir. Bizde bunun için haberimizde gelen son bilgileri sizler ile paylaşacağız.

İmar Barışı Yeni Başvuru Süresi

 

İmar barışı başvurusu normalde 31 Ekim 2018 tarihi ile bitmesi planlanırken, ödeme için son gün ise 31 Aralık 2018 olarak belirlenmişti. Fakat başvuru için son günlere yaklaşılırken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gelen taleplerin sürekli sürenin uzatılması yönünde olmasından kaynaklı olarak bunu değerlendirmeye aldıklarını ve bu şekilde de sürenin uzatıldığını duyurdu. Buna göre ise İmar Barışı yeni başvuru süresi ise 31 Aralık 2018 tarihi olacağını dile getirdi. Bu süre tabi ki 2 ay fark etmiş olup, İmar Affından yararlanmak isteyenler için güzel bir haber olarak gündem de yerini aldı.

Güncelleme : İmar barışı uzatıldı! Başvuu tarihi 15 Haziran 2019 Ödeme tarihleri 30 Haziran 2019

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz