İmar Barışına en Çok Talep İzmir’den Geldi!

 

Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Selahattin Varan, ‘’ imar barışına en çok başvuru yapan şehir İzmir olduğunu belirterek İzmir’in başvuruda rekor seviyede olması neticesinde devletin kasasına 1 milyar 25 milyon girdi. ‘’ dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2017 Haziran ayında başlatılan 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış kaçak yapıları batıkent evden eve nakliyat kapsayan çalışmasında İzmir başvurulara rekor kırdı. 31 Aralık 2018 tarihinde sonlanacak olan çalışmada şuana kadar İzmir’in 1 milyon başvuruya ulaştığı açıklandı. Sabah gazetesinin haberine göre İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirleri geride bırakan İzmir, bu proje kapsamında devletin kasasına tam 1 milyon 25 milyar lira para girdiğine dair haberinde belirtti. Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Selahattin Varan, ‘’ “Yasa kapsamına girmediği halde milat kabul edilen tarihten sonra yapılan 140 kaçak yapı ekiplerimiz tarafından bir bir tespit edilerek yıkım işlemleri gerçekleştirildi” diye konuştu.

 

Halk Doğru Bilgilendirildi

 

İmar barışı sürecinde İzmir’in nüfus bakımından Ankara ve İstanbul’a oranla daha az olmasına rağmen daha fazla başvuru almasındaki nedenin halkın doğru olarak bilinçlendirilmesinden kaynaklı olduğu söylendi. Varan, “Uygulamanın başladığında 200’e yakın toplantı gerçekleştirdik. Toplantılarla günde ortalama 7 bin vatandaşımıza ulaştık. Halkın algısını yükselttik ve doğru yönlendirdik. Sonuç olarak da açık ara birinciyiz” dedi.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz