İmar Başvurusundan Sonraki Aşamalar

 

İmar barışı başvuruları için son aya girmek üzereyken başvurularda bir yoğunluk söz konusudur. 8 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe giren imar barışı başvuruları için e-devlet üzerinden başvurular açılmış olup, başvuran kişiler ise imar başvurusundan sonraki aşamalar hakkında merak etmektedir. Bizde size hem başvuru öncesi hem de sonrası yapmanız gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz.

İmar Barışı Başvurusu Öncesi

 

31 Ekim de bitmesi beklenmekte olan imar barışı son başvuru tarihi 31 Aralık 2018 tarihine alınmış olup, bu süreçte ise e-devlet üzerinden başvuru sağlanmaktadır. Başvurmak için emlak değeri, tapu, evin 3 adet resmi gerekmektedir. Bunları temin ettikten sonra ev kimin üzerine ise e-devlet üzerinden giriş yaparak başvuruda bulunulmaktadır.

İmar Barışı Başvurusu Sonrası

 

Başvuru yapıldıktan sonra çıkan bedel size hem mesaj yolu ile gelirken, hem de başvuru sonrasında e-devlet üzerinde görülmektedir. Sizlere gelen mesaj ile birlikte anlaşmalı olan yerlere 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödemenin yapılması gerekmektedir. Yapı kayıt belgesi ise malikin il sınırları içerisinde ise belediyelere yoksa il özel idarelerine verilmesi gerekmektedir. Yapı kayıt belgesi alan kişiler elektrik, su, doğal gaz gibi abonelikler alabilir. İdari olan para cezası var ise bunlar tamamen kaldırılmaktadır. Tabi ki bununla birlikte acaba yıkılır mı endişesi var ise bu ortadan kalkıyor. Kendilerine bu evi ekonomik değer olarak gösterebiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz