İmar Barışı Başvurusu Süresi Ne Zaman Bitiyor?

31 Aralık 2017 ve öncesinde yapılan devletle ihtilaflı olan yapıları kapsayan imar barışı başvuruları tüm hızı ile devam ediyor. İmar barışından yararlanmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurarak imar barışı başvurusu yapıyor. Peki, imar barışı başvuruları ne zamana kadar devam edecek, imar barışı başvuru süresi uzatıldı mı?

İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

İmar barışından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka daha önce açıklana son başvuru tarihi olan 31 Ekim 2018 tarihine kadar yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurması, ardından da formda yer alan bilgilerin doğruluğunu teyit ederek yapı kayıt belgesi başvuru onayı vererek başvuru sürecini tamamlaması gerekiyor. Yani imar barışı son başvuru tarihi 31 Ekim 2018 olarak belirlenmiş durumda. Yapı kayıt belgesi ücreti son ödeme tarihi ise 31 Aralık 2018 tarihi belirlenmiş durumda.

İmar Barışı Başvuru Süresi Uzatıldı Mı?

Yani imar barışına başvuruda bulunmak isteyen kişiler 31 Ekim 2018 tarihine kadar internette e devlet sistemi üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurarak onaylamak zorunda iken ödemelerini ise 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapmakla yükümlü tutuluyorlar. Şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu iki sürenin uzatıldığına dair bir açıklama yapılmazken son kez düzenlenen imar barışından yararlanmak isteyen kişilerin riske girmeden başvurularını açıklanan tarihler içerisinde yapmaları öneriliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz