İmar Barışında Son Günler!

 

Ruhsatsız ve kaçak yapılar için sunulmuş olan imar barışı için son günlere girilmiş olup, bu günlerin doğru şekilde değerlendirilmesi için uyarılar ardı ardına geldi. 8 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe girerek 31 Aralık 2018 tarihinde son bulacak olan imar barışı affı için yetkililer son günlere girildiğine yönelik söylemlerde bulundu.

İmar Barışı İçin Son Fırsat!

 

İmar barışı için son başvuru ve son ödeme günü olarak belirlenmiş olan 31 Aralık 2018 tarihine az bir süre kalmış olup, bunun içinde bu aftan yararlanmak isteyen vatandaşların başvurularını bu süre içerisinde hemen yaparak hesaplanan ödemeleri de yapması gerekiyor. Son günlerin girmesi ile yoğunluğunda söz konusu olacağını belirten yetkili kişiler bir an evvel bu fırsat için işlemleri tamamlaması ve son güne bırakmamasını tavsiye ediyor.

İmar Barışı Süresi Uzatılacak mı?

 

İmar barışı başvuru ve son ödeme günü 31 Aralık 2018 olarak belirlenmiş olup, aslında Haziran ayında bu af söz konusu olduğunda başvuru süresinin 31 Ekim 2018 olarak belirlendiği fakat daha sonra bu sürenin uzatılması imar barışı süresi uzatılacak mı sorularını akla getirdi. Fakat Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, uzatma gibi bir durum olmayacağını dile getirdi.

Aykırı Yapıları Yıkacağız!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışı hakkında yaptığı açıklamada bu aftan yararlanmayan ve uygun olmayan yapıları süre sona erdiğinde nerede olursa olsun tespit ederek yıkacağız dedi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz