İmar Barışında Son Günler!

 

Ruhsatsız ve kaçak yapılar için sunulmuş olan imar barışı için son günlere girilmiş olup, bu günlerin doğru şekilde değerlendirilmesi için uyarılar ardı ardına geldi. 8 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe girerek 31 Aralık 2018 tarihinde son bulacak olan imar barışı affı için yetkililer son günlere girildiğine yönelik söylemlerde bulundu.

İmar Barışı İçin Son Fırsat!

 

İmar barışı için son başvuru ve son ödeme günü olarak belirlenmiş olan 31 Aralık 2018 tarihine az bir süre kalmış olup, bunun içinde bu aftan yararlanmak isteyen vatandaşların başvurularını bu süre içerisinde hemen yaparak hesaplanan ödemeleri de yapması gerekiyor. Son günlerin girmesi ile yoğunluğunda söz konusu olacağını belirten yetkili kişiler bir an evvel bu fırsat için işlemleri tamamlaması ve son güne bırakmamasını tavsiye ediyor.

İmar Barışı Süresi Uzatılacak mı?

 

İmar barışı başvuru ve son ödeme günü 31 Aralık 2018 olarak belirlenmiş olup, aslında Haziran ayında bu af söz konusu olduğunda başvuru süresinin 31 Ekim 2018 olarak belirlendiği fakat daha sonra bu sürenin uzatılması imar barışı süresi uzatılacak mı sorularını akla getirdi. Fakat Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, uzatma gibi bir durum olmayacağını dile getirdi.

Aykırı Yapıları Yıkacağız!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışı hakkında yaptığı açıklamada bu aftan yararlanmayan ve uygun olmayan yapıları süre sona erdiğinde nerede olursa olsun tespit ederek yıkacağız dedi.

 

Güncelleme : İmar barışı uzatıldı! Başvuu tarihi 15 Haziran 2019 Ödeme tarihleri 30 Haziran 2019

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz