İmar Barışı Fırsatçıları Ortaya Çıkardı!

 

20 Eylül 2018 tarihi ile başlayan imar barışı, 31 Ekim 2018 tarihi ile sona erecek olup, başvuru için son tarihlerin yaklaşması gelen talebin yoğunlaşmasına neden olurken, birçok fırsatçıya da kazanç için gün doğurdu. Başvuru yapacak olan kişiler başvuru yapmak amacı ile bunu fırsata çevirmek isteyenlere yolunun düşmesini sağlamış olup, emlakçılar bile şuanda başvuru da yardım etmek amacı ile ücret talep etmektedir. Öyle ki bazı kişiler 15 ile 30 bin arasında ücret bile talep etmektedir.

İmar Barışı Uyanıklığına Dikkat!

 

İmar barışının başvuruları için son günler sayılırken başvuru sayısı, ortalama olarak 7 milyona ulaşmıştır. Gelen ödeme ise şuan da 4,5 milyarı bulmuş olup, Aralık 31’i de ödeme için son gün olarak belirlenmiştir. E-devlet üzerinden yapılmakta olan imar barışı başvurusu, bazı gerekli belgeler ile yapılırken, binaların tapu alabilmesi için güzel bir fırsat olarak görülmektedir.

İmar barışında e-devlet üzerinden yapılan başvurular da sizden sistem bazı rakamları talep etmekte olup, bu rakamlara ait belgeleri ise bağlı bulunduğunuz belediyelerden alabilirsiniz. Evin metrekaresi, aykırılık gibi bilgilere ise ulaşmak oldukça zor olmasından dolayı ve bazı istenilen bilgilerin hesap yapılarak ulaşılmasından kaynaklı olarak başvurmak isteyen kişiler mimarlık, müteahhitlik gibi yerlerin yolunu tutmaktadır. Bu kişiler ise bunun için oldukça yüksek tutarlar talep ederek imar barışında fırsatçılık konusunu gündeme getirmektedir. Bu işlemler ise 200 TL gibi bedele tabi gelmekte olup, fırsatçılara boyun eğmemelisiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz