Bakan Kurum tarafından yapılan bir açıklama ile beraber 15 Haziran 2019’da imar barışı başvurularının sonuna gelineceği belirtildi. Bu konuda bir uzatmanın ise yapılmayacağı dile getirildi. İşte detaylar..

Kısa süre önce basın sorularına yanıt veren Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, imar barışı için soruları yanıtladı. Son haberlere göre Kurum, imar barışının uzatılmayacağını ve 31 Aralık 2017‘ye kadar yapılan yapıların 15 Haziran‘a kadar başvuru yapması gerektiğini ve bu süre sonrası herhangi bir uzatmanın yapılmayacağını söyledi.

10 milyon kişi başvuru yaptı!

Bu bakımdan imar barışı kapsamında yaklaşık olarak 10 milyon 79 bin kişi faydalandı. Bakan Kurum, en fazla başvuru yapan illeri ise açıkladı; İstanbul’da 1 milyon 747 bin başvuru yapıldı. İzmir’de ise 811 bin 452 başvurunun yapıldığı dile getirildi. Ankara ise 469 bin başvuru ile üçüncü sırada yer aldı.

19 milyar 300 milyon lira gelir!

Bu yeni düzenlenme ile beraber gelir sorularına karşılık Kurum, yaklaşık 19 milyar 300 milyon lira gelir sağlandığını dile getirdi. İkinci aşamanın ise kat mülkiyeti olacağını söyleyerek, şimdilik bir sorun olmadığını belirtti.

Başvurular 1 gün sonra bitiyor!

Bakan kurum açıklamalarında vatandaşlarına 1 gün sonra başvuruların biteceğini dile getirirken, bu son günü iyi değerlendirmelerini ve ödemelerin ise 30 Haziran’a dek yapılması gerektiğini hatırlattı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz