İmar Barışı İçin Son Başvuru Tarihi Uzatılacak Mı?

31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan milyonlarca yapıyı ilgilendiren imar barışı için başvurular kabul edilmeye devam ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan imar affı / imar barışı kampanyası kapsamında vatandaşlara imar barışı son başvuru tarihine kadar devletle barışma imkanı sunuluyor. Peki, imar barışı için son başvuru tarihi uzatılacak mı?

İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan imar barışı kampanyası için belirlenen son başvuru tarihi 31 Ekim 2018 olarak açıklanmıştı. Ancak Bakanlık tarafından yayımlanan yönetmelikte bu tarihin gerekli görülmesi durumunda uzatılabileceği belirlenmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise yapmış olduğu açıklamasında kesinlikle bakanlık olarak bu tarihi uzatmayacakları yönünde vatandaşları uyardı. Yani imar barışından yararlanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka 31 Ekim 2018 tarihine kadar yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurması gerekiyor.

İmar Barışı Ücreti Son Ödeme Tarihi Ne?

İmar barışı başvuruları için son başvuru tarihi olarak 31 Ekim 2018 tarihi belirlenirken imar barışı ücreti son ödeme tarihi olarak ise 31 Aralık 2018 belirlenmiş durumda. Yani imar barışına başvuruda bulunan ve yapı kayıt belgesi dolduran kişiler isterlerse yapı kayıt belgesi ücreti için ödemelerini yılsonuna kadar yapabilecek. Ancak yapı kayıt belgesi kişi ödemeyi yaptırdığı takdirde onaylanarak teslim edilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz