İmar Barışı Randevusu Nasıl Alınır?

31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan imara aykırılık durumu olan taşınmazları kapsayan imar barışı yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kaçak yapı statüsünde olan taşınmazların yararlandığı imar affı için e-devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurulabildiği gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurum ve kuruluşlarda vatandaşlara hizmet veriyor. Peki, imar barışı randevusu nasıl alınır?

İmar Affı Randevu Alma

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilk etapta sadece İstanbul’da açmış olduğu imar barışı ofisleri ile başvurularını e devlet üzerinden yapamayan kişilere destek hizmeti veriyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin ise imar affı randevusu almaları gerekiyor. İmar barışı randevu sistemi üzerinden İstanbul’da kurulan 39 imar barışı ofisi üzerinden kendinize en yakın olanı seçerek randevu oluşturabiliyorsunuz.

Nasıl Randevu Alabilirim?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü İmar Barışı Randevu Sistemi üzerinden randevu almak için http://istibrandevu.csb.gov.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli oluyor. Açılan ekranda kimlik numarası, ad soyad bilgisi ve cep telefonu numarası gibi kişisel bilgilerinizi girdikten sonra size sunulan imar affı ofisleri üzerinden kendinize en yakın olanı seçerek randevu tarihi ve saatini belirleyerek işleminizi tamamlıyorsunuz. Randevu tarihinde işlemlerinizin yapılabilmesi için mutlaka e devlet şifresi bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Eğer e devlet şifreniz yoksa bu durumda PTT şubelerinden öncelikle bu şifreyi temin ederek randevunuza gitmeniz gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz