İmar Barışı Son Başvuru Tarihi

 

Haziran ayında başlayarak, 31 Ekim 2018 tarihine kadar başvuruların devam etmesi beklenen imar barışı son günü gelen talep üzerine uzatılmış olup, ödemelerin yapıldığı son güne kadar yani 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmıştır. Başvuru için son günler sayılırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gelen bu uzatma birçok vatandaşı sevindirmiş olup, oldukça rahatlatmıştır. İmar barışı son başvuru tarihi 31 Aralık 2018 tarihi olurken, e-devlet üzerinden başvurular da devam etmesi tabi ki halen sürmektedir. Ödemeler ile aynı gün bitmesi planlanmakta olan imar barışının 2018 tarihinin son gününde bitme durumu bulunurken 2019 yılında devam etmesi ise şuan için gelen bilgiler arasında yoktur.

İmar Barışı Başvuru Süresi Uzatıldı!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışı süresi uzatılması ile ilgili yaptığı açıklamada vatandaştan gelen talebi değerlendirdikleri ve bunun için de yoğun istek üzerine bu sürenin uzatıldığını söyledi. Birçok kaçak yapının yasallaşması ve yapı kayıt belgelerini almaları için de oldukça güzel bir fırsat olduğunu dile getirdi. İmar barışı süresinin uzatılması kaçak yapı sahipleri için tabi ki ideal bir şans olarak görülmektedir. İmar barışı 2 ay uzatılması ödemeler ile aynı gün olacağı için yoğunluk olabileceğinden dolayı son güne bırakılmaması tavsiye edilmektedir. Keza 2019 yılında devam edebilmesi ise şuan görünen bir konu olmadığını hatırlatmak isteriz.

 

Güncelleme : İmar barışı uzatıldı! Başvuu tarihi 15 Haziran 2019 Ödeme tarihleri 30 Haziran 2019

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz