İmar Barışı İçin Yeni Süre!

 

Eylül ayı itibari ile birlikte imar affı gündeme gelmiş olup, 20 Eylül 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak İmar Barışı yürürlüğe girdi. Yürürlüğe giren İmar Barışı için başvuru tarihi 31 Ekim 2018 tarih olarak belirlenirken, belirlenen tarihin son günlerine yaklaşmış olup, bu sürenin uzatılması beklenmekteydi. Beklenen gerçekleşmiş olup, İmar Barışı başvuru süresi uzatıldı. İmar Barışı yeni tarih ise belirlendi.

31 Ekim 2018 tarihi itibari ile son bulacak olan İmar Barışı, 31 Aralık 2018 tarihinde ise ödemeler için son tarih olarak verilmişti. Başvurusunu henüz yapmamış olan kişiler yoğunlukta iki arada kalmış olup, başvuru tarihinin uzatılmasını talep ettiler. Yapılan bu talepler incelenmiş olup, yetkililer son kararı vererek İmar Barışı başvuru tarihini uzattı. Uzatılan tarih ise tabi ki merak konusu olurken, İmar Barışı için yeni süre ilgili kişiler tarafından gündeme konu olarak geldi.

İmar Barışı Yeni Başvuru Süresi

 

İmar Barışı yeni başvuru süresi ödeme tarihinin son günü olan 31 Aralık 2018 olarak belirlenmiş olup, başvuracak kişilerin rahatlattığını dile getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise İmar Affı başvuru tarihi ile ilgili açıklamasın da ise bu tarihi 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatacaklarını ve bunu hedeflediklerini dile getirdi. İmar Barışı başvurusu ise E-devlet üzerinden yapılması 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılması devam edecektir.

Güncelleme : İmar barışı uzatıldı! Başvuu tarihi 15 Haziran 2019 Ödeme tarihleri 30 Haziran 2019

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz