İmar Affına Yoğun İlgi

İmar affı başvuruları özellikle mevzuata aykırı konut veya iş yerleri bulunanlar için hayati öneme sahip süreçlerden birini de gözler önüne sermeye devam ediyor. Nitekim verilecek olan cezadan muaf olmak ve yapılarının yıkılmasını engellemek adına başvuru yapan vatandaşların sayısı da imar affının gündeme gelmesinin hemen ardından hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Hemen her gün dolup taşan kurumların yanı sıra, E-Devlet sistemi üzerinden de çok sayıda başvurunun geldiği bakanlık tarafından açıklanmış durumda.

İmar Barışına Kaç Kişi Başvurdu?

Şu ana kadar 461 bini konut sahibi, 32 bini de iş yeri sahibi olmak üzere neredeyse toplam 500 bin kişi imar affı için başvuru işlemlerini başlatmış. Araya bayramın girmesi veya tatil sürecinde olunması da vatandaşların başvurularını kesinlikle aksatmıyor.

Başvuruda Son Gün Ne Zaman?

31 Ekim 2018 tarihine kadar başvurularını yapabilecek olan vatandaşlar kendilerine gönderilen bilgiler ile beraber 31 Aralık tarihine kadar da ödeme işlemlerini gerçekleştirme hakkına sahipler. İmar affı başvurularının hem çevrimiçi platform üzerinden hem de bakanlığın görevlendirdiği kurumları üzerinden yapılabildiğinin de bu noktada tekrar altını çizmek gerekiyor. Nitekim farklı başvuru seçenekleri ile beraber imar affına müracaat edenlerin sayısının Ekim ayı sonuna kadar 1 milyon civarına yaklaşması da beklenen gelişmelerden birisi olarak ön plana çıkıyor. İmar affından yararlanabilmek için hem sisteme yüklemeniz gereken belgelerin hem de gerekli dokümanların yanınızda olmasının büyük öneminin olduğunu da bir kez daha hatırlatmış olalım.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz