İmar Barışında Bakandan Rekor Açıklaması Geldi

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışı ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Kurum, ‘’ imar barışı sürecinde toplamda 8 milyon 900 bin vatandaşımızın başvurduğunu söyleyerek gelirin totalde 7 milyar 511 milyon olduğunu sözlerine ekledi. ‘’

 

Kurum, Yerel Yöneticilerle Bir Araya Geldi

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Erzurum Palandöken’de bir otelde yerel yöneticilerle bir araya geldi ve gündemi değerlendirdi. Kurum, yerel yöneticilerle bir araya gelmesinde şehrin ortak sorunlarına değindi. Çözüm önerileri ve mevcut projeler hakkında bilgi aldı.

 

Konutlarda İncelemede Bulundu

 

Palandöken Yıldızkent’de TOKİ tarafından inşa edilen konutlarda incelemede bulunduktan sonra Palandöken’de tarihi Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kalesi’ni gezdi.

Kale önünde basın mensuplarının karşısına geçen Murat Kurum, mevcut projeler hakkında bilgiler aldıktan sonra basınla paylaştı.

Basın mensuplarının kendisine sorular yöneltmesine de çekinmeden cevap veren Kurum, kendisine yöneltilen çevre ve hava kirliliği sorusuna da cevap verdi.

Bakan Kurum, ‘’ Ülkemizde toplamda 339 adet hava izleme istasyonumuz var. İnternetten de kolay bir şekilde takip edebiliyoruz. Buraya gelmeden önce hava kirliliği raporuna baktığını belirterek Erzurum’un havası şuan için iyi diyerek sözlerine şu şekilde devam etti. Erzurum’un özellikle kış aylarında kullanılan kalitesiz kömürnedeniyle kirlilik gözlemleniyor. Valimiz ile görüştük ve daha kaliteli kömür kullanılmasına yönelik adımların atılmasına değindik. ‘’ dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz