İmar Barışında Son 1 Ay!

 

İmar barışı affının çıkması üzerine birçok vatandaş bu habere sevinmiş olup, bundan yararlanmak isteyen vatandaşlara tanılan sürenin 1 ay kaldığı konusuna değinmekte olan uzmanlar işlemlerini mağdur olmamaları adına son günlere bırakmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yerlerin yasallaştırılması amacı ile sunduğu imar barışı konusunda düzenlemeler getirmiş olup, bu aftan yararlanmak isteyen kişilerin ise 8 Haziran da başlayan başvuruların son zamanlarına geldik. 31 Ekim tarihine kadar süren başvuruların son güne bırakılmaması yönünde açıklamalarda bulunmakta olan uzmanlar, bu konuda yoğunluğun son dönemlerde artması nedeni ile mağduriyet yaşanmaması için işlemlerinizi son güne bırakmamalısınız.

 

Ali Yüksel’den İmar Affı Konusunda Açıklama

 

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, AA Habere yaptığı konuşmada imar affına gelen talep, yoğun olduğunu belirterek, 13 milyon yapıyı kapsadığı konusunda bilgiler verdi. Bu konuyla ilgili başvurunun ortalama 8 ile 10 milyon civarında olacağını dile getirdi.

Ali Yüksel, yaptığı konuşmada gelen talebin bu civarlar ulaşmadığını belirtirken gerek kurban bayramı gerek seçim derken gündemi meşgul eden farklı maddeler bulunduğu için affın son günlere bırakıldığı yönünde açıklama yaptı. E-devlet üzerinden yapılacak olan başvurunun son zamanlara bırakılmasının birden fazla mağduriyeti beraberinde getirileceğini açıkladı. Bunun nedeninin ise herkesin son günlere bırakacağını ve bu nedenle yoğunluk olacağı için sitede kapanma gibi durum söz konusu olabilir dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz