İmar Barışında Süre Uzamayacak!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde çıkardığı yasa ile birlikte İmar Barışı gündemde yerini alarak kısa sürede yürürlüğe girmesi, birçok iskan olmayan evler için umut olmuş olup, izinsiz yapılar artık izinli hale gelmesi için bir şans verildi. İmar barışında ise verilen süre 20 Eylül 2018 ile başlayarak 31 Ekim 2018 tarihine kadar geçerli olup, bu süre içerisinde E-devlet üzerinden başvurular alınması sağlanacaktı. Bu sürenin sonuna yaklaşan ve başvurular için son günler sayıldığı görünen imar barışı süresi uzatılacak mı soruları da gündemde yerini aldı.

31 Ekim Son Gün!

 

İmar barışı başvurusu için 31 Ekim 2018 tarihi belirlenmiş olup, bu sürenin uzatılması hakkında merak da yerini almıştır. Bu merak üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sürenin uzamasına dair henüz bir durum söz konusu değildir. Bu duruma ise 31 Ekim tarihinin gelmesi ile bakılacak ve öyle karar verilecektir diyerek açıklamada bulundu. İmar barışı için son günlerin yaklaşması durumunda yoğunluğun giderek arttığı görülürken şuan için 6,3 milyon kişinin başvuruda bulunduğu görülmektedir.

İmar barışı başvuru tarihi 31 Ekim olurken, gelen açıklamalarda henüz uzatılacağına dair de bilgi yer almadığından kaynaklı olarak başvuruların yapılması gerekmektedir. Bunun için kesinlikle gün atlatılmaması ve son güne bırakılmaması tavsiye edilmektedir. Son gün yoğunluk olacağı için yavaşlık söz konusu olabilir.

Güncelleme : İmar barışı uzatıldı! Başvuu tarihi 15 Haziran 2019 Ödeme tarihleri 30 Haziran 2019

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz