İmar Barışında Zemin Kat Sayılmalı mı?

 

20 Eylül 2018 tarihinde yürürlüğe girerek Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. İmar barışının gündeme gelmesi ile birlikte birçok soru beraberinde gelmiştir. Gelen sorulardan birisi de imar barışında zemin kat sayılmalı mı olmuş olup, sizler için bu konu hakkında detaylı bilgileri derledik.

İmar barışı başvuru formunda gerekli olan bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi ve doğru şekilde doldurulması gerekmekte olup, bunun için de formda belirtilen ve istenilen bilgilerin doğru şekilde girilmesi gerekmektedir. Buna göre de imar barışında zemin kat sayılmalı mı konusu gündemi meşgul etmektedir. 31 Ekim 2018 tarihinde son bulacak olan imar barışı başvurusu bitmeden gerekli olan belgeleri temin ederek doğru şekilde başvuru yapılması gerekmektedir.

İmar Barışında Zemin Kat

 

İmar barışında zemin kat sorusu merak edilen bilgiler arasında yer alırken bu bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak girilmesi önemli bir konu olduğu için ve özellikle fiyatın belirlenmesin de etkisi olduğu için önemli bir bilgi olarak yer almaktadır. Bu merak edilen bilgiler arasında imar barışında zemin kat dahil mi konusunda dahil olduğu görülmektedir. Hatta bodrum katlar da kat olarak sayılmakta olup, sizlere imar barışında resim olarak sizlere gerekli olan bilgiler sunulmuştur. Örnek olarak normalde bodrum hariç 2 katlı bir ev düşünelim bunu 3 kat olarak görecek olup, bodrum katta imar barışında yerini alacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


2 YORUMLAR


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

      Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz