Ülke genelinde 8 Haziran 2018 günü başlamış olan imar barışı için yapılan başvurular bu yıl 15 Haziran günü bitiyor. İmar barışı Trabzon, Gümüşhane ve Artvin ile Rize ve Giresun illerinde 240 bin’den fazla başvurunun yapıldığı belirtildi. 5 il için elde edilen gelir ise 358 milyon TL olarak bildirildi.

Ülkemizde başlayan imar barışı kapsamında artık son günün yaklaştığını belirtelim. 15 Haziran 2019 günü başvurular bitiyor. Geçtiğimiz 11 ay içerisinde 5 ilde tam 240 bin başvuru yapıldığı ve gelirin ise 358 milyon TL olduğu açıklandı.

İmar Barışı için zaman daralıyor!

Vatandaşların devlet ile olan ihtilaflı durumunun son bulması ve imara aykırı olan ruhsatsız veya eklere uygun olmayan kayıtlarla yapıların yasal olması adına imar barışı geçtiğimiz yıl 8 Haziran günü başlamıştı. Normalde ise 31 Ekim 2018’de bitecek olan başvuruların aşırı istek nedeniyle 15 Haziran 2019’a kadar uzatıldığı açıklandı. Yapı kayıt belgesi ödemeleri ise 30 Haziran’da son bulacak.

Açıkçası yaylalarda yer alan kaçak yapılar için imar başvurunda 240 bin başvuru yapıldı. Bu başvurularda 458 milyon TL gelir elde edildi. Bu bakımdan 4 il geneli elde edilen gelir ise 150 milyon TL oldu.

8 Haziran’da başlayan imar barışı kapsamında başvuruları fırsat olarak gören vatandaşlar kaçak yapı yapmaya devam ettiği görülünce, Valilik tarafından bir karar alınarak yeni kaçak yapılar için yıkım kararı verildi. Vatandaşlar tepki gösterse bile yıkım kararı uygulanarak yıkımlar yapıldı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz