Yeni İmar Yönetmeliğine Gelen İtirazlar Değerlendiriliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ne yönelik olan eleştiri ve itirazların dikkate alınıp, değerlendirildiğini belirtti.

“Kimseye Zulüm Edecek Halimiz Yok”

Yeni imar yönetmeliğine yönelik, inşaat sektörü temsilcilerinden gelen eleştiri ve itirazların değerlendirildiğini fakat yönetmelikte herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını, kararlı olduklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Biraz da insaf lazım, bunun disipline edilmesi, bu haksızlığın giderilmesi lazım. ‘Herkesin canı istediği kadar yapsın’ demesine göz yumamayız. Bu konuda da doğrusu biz kararlıyız. İtirazları değerlendiriyoruz, iddialar içerisinde haklı oldukları yer varsa kimseye zulüm edecek halimiz yok. Yeni baştan bir daha alırız. Ama şuan öyle olduğunu gördüğümüz bir şey yok.” şeklinde konuştu.

Para Dikkatli Kullanılmalı

Mehmet Özhaseki, belediyelerden gelen borçlanma talebinin şaşırtıcı olduğunu, önceliğin su, yol, kaldırım gibi önceliklere verilip, paranın dikkatli kullanılması gerektiğini vurguladı. Mehmet Özhaseki’nin konu ile ilgili açıklamaları, “Hayret ediyorum Anadolu’daki ortalama 1 milyon nüfuslu bir belediye başkanı niye bize 700-800 milyar lira gibi bir krediyle müracaat eder? Eski parayla 1 katrilyon gibi bir para ister bizden? Ne kadar projesi varsa 80 taneyi sıralayıp, hepsini birden yapacak şekilde ‘bana para verin’ der, doğrusu merak ediyorum. Bu kadar hoyratça borçlanmanın da herhalde olmaması lazım.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz