İnanlar İnşaat İflas İçin Başvuruda Bulundu

 

İnanlar İnşaat’ın sahibi olan Serdar İnan resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak şirketinin iflas kararı istediğini duyurdu. Yapılan açıklama inşaat sektöründe büyük bir şok yaratırken Serdar İnan 1965 yılından bu yana inşaat sektöründe hizmet veren ve 220 kadar konut projesi üreten şirketlerinin çalışamaz hale getirildiğini iddia etti.

“Mal Varlığımız Borçlarımızı Ödemeye Yeter”

 

Hakkında yürütülen FETÖ soruşturması nedeni ile şirketlerinin piyasadaki itibarının zedelendiğini ve iş yapamaz hale getirildiğini iddia eden İnan bu nedenle iflas kararı aldıklarını duyurdu. İnanlar İnşaat firmasına ait 300 milyon liralık mal varlığı olduğunu iddia eden Serdar İnan şirketin borç tutarının ise 200 milyon lira olduğunu, bu mal varlıklarının satılarak borçların ödenmesini istedi. Yapılan duyuru özellikle de şirket çalışanlarını şok etti. Serdar İnan ilk defa çalışanların maaşlarını ödeyemediklerini belirterek gelinen bu noktada iflas kararı alınmasının kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

Serdar İnan Nerede?

 

Bir süredir kendisine ulaşılamadığı yönünde haberlerle gündeme gelinen Serdar İnan’ın yurt dışında olduğu konuşuluyor, ancak hangi ülkede olduğu bilinmiyordu. İnan yapmış olduğu açıklamada kendisi ile ilgili olan iddialara yanıt vermedi. Hatta yapılan son haberlerde İnanlar İnşaat Şirketinin Genel Müdürünün de yurt dışına çıktığı ve Serdar İnan’la buluşarak telefonlarını açmadığı iddia edildi. Gözler şimdi yeniden Serdar İnan’a çevrilirken yeni bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz