İngiliz Independet Gazetesinde seyahat yazarı olan Emma Thompson, köşesinde yazdığı yazı ile Türk turizmcilerini sevindirdi. Yazarın, ‘Türkiye’ye tatile gidin’ çağrısı, sezondaki u

İngiliz Yazardan ‘Türkiye’ye Tatile Gidin’ Çağrısı!
İngiliz Independet Gazetesinde seyahat yazarı olan Emma Thompson, köşesinde yazdığı yazı ile Türk turizmcilerini sevindirdi. Yazarın, ‘Türkiye’ye tatile gidin’ çağrısı, sezondaki umutları arttırdı.
Yazıda Fethiye ve Çevresine Övgü
Independet Gazetesinin seyahat yazarı olan Emma Thompson, köşesinde yazmış olduğu yazıda Türkiye seyahati süresince bulunduğu izlenimlerini, özellikle de Fethiye ve çevresinden olan memnuniyetini belirtti. Yazar, Fethiye’nin yanı sıra Likya Yolu, tarihi Kayaköy, Pınara Antik Kenti ve doğa sporlarından memnun kalmasını belirtirken, ilçenin turizmcileri ise bu durumu büyük bir mutluluk ile karşıladı.
Yıllık 1 Milyon 250 Bin Turist
Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, yaptığı açıklamalarda turizmin mevcut durumda, geçtiğimiz yıl yaşanan terör ile mücadele olayları, 15 Temmuz darbe girişimi gibi durumlar nedeni ile kötü bir süreç geçirdiğini fakat yeni sezon için beklentinin yüksek olduğunu belirtti. Fethiye’nin 55 bin yatak kapasitesi ile yıllık olarak ortalama 1 milyon 250 bin turist barındırdığını belirten FETOB Başkanı Bülent Uysal,  “Bölgeye ağırlıklı olarak İngiliz turistler geliyor. Fethiye, Babadağ, Ölüdeniz, Kayaköy, tarihi Likya Yolu gibi ünlü tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındırıyor. Independent yazarı Emma Thompson’ın köşesinde Fethiye’yi yazması bizleri gururlandırdı ve sevindirdi.” şeklinde açıklamada bulundu.
Fethiye Birçok Yabancıyı Ağırlıyor
Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇALIŞ-DER) Başkanı ve otel işletmecisi olan Mete Ay, İngilizlerin yanı sıra birçok yabancı ünlünün Fethiye’ye akın ettiğini, Emma Thompson’ın yazısının da kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.