İngiliz ekonomisi geçtiğimiz yıldan itibaren 2012 yılından bu yana görülen en düşük performansı sergileyerek yüzde 1,4 seviyesinde büyüme kaydetti. Son altı yılın en düşük performansı için uzmanlar ne diyor?

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisinden (ONS) yaptığı bir açıklama ile İngiltere’de geçtiğimiz yıl itibariyle 2012 yılından bu yana şimdiye kadar görülmemiş en düşük performansı sergilediğini ve yüzde 1,4 bir büyüme kaydettiğini söyledi. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde GSYH yüzde 0,3 olarak beklentilerin altında kaldığını ve yüzde 0,2 seviyesinde bir artış yaşandığı ifade edildi.

Bunların yanı sıra geçtiğimiz yıl ekonomik büyümenin beklenilen rakamların altında kalması durumunda fabrika üretim verilerindeki zayıflama ve otomotiv sektöründe ki hız neden olarak gösterilmişti. Verilerle alakalı değerlendirmeler yapan ONS GSYH Başkanı Rob Kent Smith, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ekonomi durumu, otomotiv, çelik ve inşaat piyasasında bir yavaşlamaya neden oldu. Ancak sağlık, yönetim-danışmanlık ve bilgi teknolojileri sektöründe henüz dahi iyi durumda olduklarını ifade etti.

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond açıklama yaptı

İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond ise bazı açıklamalarda bulunarak, büyüme verileriyle alakalı yapmış olduğu analizler sonucu, ekonominin direnç gösterdiğini ve iş dünyası daha fazla netlik kazandıkça yeni yatırımların yapılacağını savundu. Bunların yanı sıra başbakanın anlaşmasının parlamentodan geçeceğini dile getirdi. Yinede bu konu hakkında tam emin olmadığını belirterek, acil bir plan yapılacağını söyledi.

ONS’nin açıklamış olduğu verilere bakıldığında İngiltere’de ciddi bir performans düşüklüğü görülüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz