İngiltere’de Konut Fiyatları Şubat Ayında Yükseldi

İngiltere’de konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. Ülke çapında yer alan konutların tümünün dikkate alındığı konut fiyatları endeksi verilerine göre Şubat ayında İngiltere’de ki konut fiyatları yıllık bazda % 4,5 oranında yükseliş gösterdi. Aylık bazda yapılan değerlendirmede ise ülkedeki konut fiyatlarındaki artışın Şubat ayında yüzde 0,6 oranında olduğu görüldü
.
İngiltere’de Konut Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor

Şubat ayında yaşanan bu yükselişin ardından İngiltere’de bulunan konut fiyatları ortalaması 202 bin 846 Sterlin seviyesine ulaştı. 2017 yılsonuna kadar İngiltere’deki konut fiyatlarında yaşanacak artışın yüzde 2 ile sınırlı kalması bekleniyor. Özellikle de uzun dönemde emlak sektörünün belirsizlik yaşamasının bu artışın daha sınırlı kalmasında etken olduğu belirtiliyor.

İngiliz Ekonomisi Yavaşlayacak

Ülkenin önemli isimlerinden biri olan Nationwide Baş ekonomisti Robert Gardner tarafından yapılan açıklamada İngiltere’de istihdam ve iş yatırımları için yaşanan belirsizliklerin ülke ekonomisinin yavaşlamasına neden olacağını iddia etti. Sterlinin güç kaybettiğini belirten Nationwide Baş ekonomisti Robert Gardner bu nedenle artık İngilizlerin parayı harcamak yerine artan belirsizliklere karşı kendilerini koruma altına almak için paralarını saklamayı tercih edeceklerini belirterek bunun da ekonomideki yavaşlamanın körüklenmesine neden olacağını belirtti. Yaşanan tüm bu olumsuzluklardan İngiliz gayrimenkul sektörünün nasıl etkileneceği ise büyük bir merak konusu oldu. İngiltere konut fiyatı endeksinin ise 2017 yıl sonunda yüze 2 oranında artacağı öngörülüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz