İngiltere’de Konut Fiyatları Yüzde 3,3 Artış Gösterdi

İngiliz Lloyds Bankacılık Grubunun ortaklığındaki The Halifax’ın konut endeksine göre, İngiltere’deki konut fiyatlarında 2017 yılının Mayıs ayına kadar olan üç aylık dönem içerisinde, 2016 yılının aynı dönemine kıyas ile yüzde 3,3 oranında artış gözlemlendi.

Beklentiler Yüzde 3 Oranındaydı

The Halifax’ın konut endeksine göre, ülkedeki konut fiyatlarındaki beklenen artış yüzde 3 oranındaydı. 2016 yılının Mayıs ayına kadar olan üç aylık dönemi ile 2017 yılının Mayıs ayına kadar olan üç aylık dönemindeki fiyat oranları yüzde 3,3 oranında artış gösterdi. 2017 yılının Mayıs ayına kadar olan üç aylık dönemdeki fiyatlar, bir önceki üç aylık döneme yani çeyreğe kıyas ile yüzde 0,2 oranında düşüş, aylık düzleme kıyas ile de yüzde 0,4 oranında artış gösterdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz