İngiltere’de Satın Alım Yöneticileri Endeksi Beklentinin Üzerinde

İngiltere’deki inşaat sektörü Nisan ayında beklentinin üzerinde bir performans gösterdi. PMI, 52,0 şeklinde beklenirken şaşırtan bir şekilde 53,1 seviyesine ulaştı.

Mart Ayında PMI Verisi 52,2 Seviyesindeydi

The Markit/CIPS verilerine göre, İngiltere’deki inşaat sektörü Mart ayından bu yana yükseliş gösterdi. Mart ayında satın alım yöneticileri endeksi (PMI) 52,2 idi ve bu ay için olan beklentiler 52,0 şeklindeydi. Beklentilerin üzerine çıkan satın alım yöneticileri endeksi 53,1 seviyesine ulaştı. PMI verilerinde sayı 50 ve üzeri ise sektörel büyüme olarak kabul görüyor. Bu seviyenin altında olduğu zamanlarda ise daralma olarak görülüyor.

Konut Sektöründe Cesaret Verici İşaretler

IHS Markit Kıdemli Ekonomisti Tim Moore, yaptığı açıklamalar ile 2017 yılının ilk aylarındaki verilerin olumlu yönde olduğunu ve böyle devam etmesinin beklendiğini, “Nisan verileri 2017 yılının ikinci çeyreğine ilişkin pozitif bir başlangıç sunuyor. Konut sektöründe daha cesaret verici işaretler görüyoruz. Ticari tarafta büyümenin ise son dört yıllık dönemde baskılandığını görüyoruz.” şeklindeki açıklamaları ile belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz