İnşaat Bitirme Süresi 48 Ay

İnşaatçılar Derneği Başkanı Nazmi Durbakayım, inşaat alanının büyüklüğüne göre düzenlenecek bitirme süresinin maksimum 48 aya çıkarılacağını bildirerek, bu durumun sektörü oldukça rahatlatmasını beklediklerini dile getirdi.  Düzenleme öncesinde inşaat bitirme süresi ise inşaat alanının 20 bin metrekare üzerinde olduğu inşaatlar için maksimum 36 ay idi.

Ticaret Bakanlığı Tasarıyı Meclise Sundu

 

Çevre ve Şehircilik bakanlığı, inşaat sektörünü rahatlatmak ve yaşanabilecek olası bir daralmayı engellemek amacı ile sektör ile ilgili yeni düzenlemeleri gündeme getirdi. İnşaat sektörü temsilcilerinin talepleri doğrultusunda harekete geçen Çevre ve Şehircilik bakanlığı, ilgili talepleri Ticaret Bakanlığına iletti. Ticaret Bakanlığı da hem talepleri hem de inşaat sektörünün koşullarını inceleyerek düzenlediği kanun tasarısını mecliste sundu.

İşte Metrekareye Göre İnşaat Bitirme Süreleri

 

Alanının 10.000 metrekare altında olduğu inşaatlar için bitirme süresi 30 ay olarak belirlendi, 10.000 ila 15.000 metrekare arasında alana sahip inşaatlar için 36 ay, inşaat alanının 15.000 ila 20.000 metrekare olduğu inşaatlar için 42 ay, 20.000 metrekarenin üzerinde alana sahip inşaatlar için ise 48 ay olarak belirlendi. İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım yaptığı açıklamada inşaat bitirme sürelerinde yaşanacak gecikmelerin inşaat sektörünü oldukça olumsuz etkileyeceğini bu sebeple alınan kararların sektörü rahatlatacağını dile getirdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz