İnşaat firmaları, geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde 13 farklı konut projesini gündeme getirmiş olsa da sektördeki hareketliliğe devam etmek için Eylül ayını bekliyor.

Konut Projelerinde Haziran Ayında Duraklama Yaşanıyor
İnşaat firmaları, geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde 13 farklı konut projesini gündeme getirmiş olsa da sektördeki hareketliliğe devam etmek için Eylül ayını bekliyor. 
Yaz Ayları Sakin Geçecek
Mayıs ayı içerisinde 13 farklı proje ile adından söz ettiren inşaat firmaları, tercihlerini Ramazan ayının da dahil olduğu yaz aylarını sakin geçirmekten yana yapıyor. Sektördeki hareketliliğe devam etmek için Eylül ayının gelmesi bekleniyor. 15 Temmuz darbe girişimi ve ekonomide yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 1,3 milyon konut satışı ile rekor kıran konut sektörünün, Eylül ayından sonra da yeni rekorlara imza atması beklentiler arasında yer alıyor.
Sektör Hareketlenecek
Konut sektörünün hareketlenmesi için birçok önemli adım atılıyor. Hükümet tarafından getirilen teşvikler, 1 milyon dolar değerinde mülk edinip, mülk sahibi olan yabancılara verilen vatandaşlık hakkı, KDV indirimleri ve muafiyetleri, vergi ile harç indirimleri ve konut iade sürecinde yapılacak olan değişiklikler ile rekor satışlara konu olan konut sektörü, 2017 yılının sonuna kadar yeni rekorlara da imza atabilir.
Konut Fiyatlarında Yüzde 1,12 Artış
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan Konut Fiyat Endeksi verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre, 2017 yılının Mart ayındaki konut fiyatları, bir önceki aya kıyas ile yüzde 1,12 oranında artış göstererek 201,14 seviyesine çıktı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.