İnşaat firmalarının yapmış oldukları konutlarda yönetim ne şekilde işler ve nasıl yapılır? İnşaat firmalarının da yönetim süreleri nedir? Peki kat malikleri kurulu konut sitelerini yönetme yetkisine sahip mi? İşte merak edilen tüm soruların cevapları…

İnşaat firmalarının site yönetim süresi 

Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında inşaatı biten ve iskanı alınmış olan bağımsızlar üzerinde mülkiyet hakkı olanlara kat maliki denmektedir. Yönetim kapsamında yöneticiler kat malikleri tarafından belirlenmektedir. Kimin ne şekilde yöneteceğine karar veren kat sakinleri içerisinde, kiracıların ve tapusu olmayanların yönetimde söz hakkı bulunmuyor.

İnşaat firması site yönetimi hakkında

İnşaat firmasının yapmış oldukları konut sitelerinin yönetiminde bilindik şekilde yönetim planı oluşturulmaktadır. Firma, tapular teslim edilene dek siteyi kendisi yönetecektir. Tapuların tesliminden hemen sonra kimin ne şekilde yöneteceğine karar verilir.

Kat malikleri yöneticiyi kendi içlerinden seçebilir, veya inşaat firmasının da siteyi yönetmesi talep edilebilir.

İnşaat firmalarının site yönetim süresi hakkında

İnşaat firmaları için site yönetim süresi çok fazla merak ediliyor. Bu süre kat sakinleri tarafınca belirlenmektedir. Belirlenen bu süre ise yönetim planına kaydedilecektir. Site yöneticileri, kat malikleri kurulu toplantısı sırasında tekrar belirlenebilir veya görevine devam edebilir.

Bu gibi durumlarda genel anlamda kat malikleri tarafından toplantı oluşturulur, ve çoğunluk ne şekilde uygun görüyorsa, her zaman o şekilde işler yürüyor. Eğer ciddi bir sorun yoksa zaten bu gibi durumlarda sorun olmuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz