İnşaat halindeyken konut satın almayı düşünenleri çok dikkatli olmaları konusunda uyaran Universal21 Yöneticisi Philip Skorochod, bu şahısların konut karşılığı anlaşmasını okumalar

İnşaattan Konut Alırken En Önemlisi Konut Karşılığı Anlaşma
İnşaat halindeyken konut satın almayı düşünenleri çok dikkatli olmaları konusunda uyaran Universal21 Yöneticisi Philip Skorochod, bu şahısların konut karşılığı anlaşmasını okumaları, ödedikleri bedeli belgelendirmeleri ve tapu harç ödemelerini tam olarak yatırmaları gerektiğini söyledi.

Hisse Paylarınızı İyi Öğrenin
İnşaat durumunda olan konutu almayı düşünenlerin, kesin suretle arsa hissesi karşılığı inşaat yapım anlaşmasını detaylı bir şekilde incelemelerini öneren Philip Skorochod şunları açıkladı: “Kat karşılığı anlaşmadan doğacak sorunlar, direk olarak alıcı kişiyi de etkilemekte, bir yığın mağduriyete neden olmakta. Konut aldığınız yüklenici şirkete ödediğiniz tutarın tümünü, örnek olarak 300 bin Türk Lirası aldıysanız, tapu harç ödemelerin, tapu işlemlerinde mutlaka ödediğiniz tutarı yazdırmalısınız.” diye konuştu.
Proje tanıtım dönemleri, konut satın almak için en iyi dönemlerdir.
Yatırım yapmak isteyen kişilerin özellikle projelerin satışa ilk çıkmış olduğu zamanları kollayarak bu süreler alım yapmalarını öneren Philip Skorochod, ev projelerinde satış taktiklerinin inşaat döneminde belli zaman aralıkları ya da belli bir satış adedi yakalandığında fiyat zammı yapmak olduğunu belirtti. Philip Skorochod, bir projenin tanıtım zamanında ev alan bir şahsın proje tamamlandığında en az yüzde 50-60 oranlarında prim sağlayacağını da açıkladı. Tabi eğer topraktan konut alacaksanız bunu garantili olarak gördüğünüz projelerden ve kendini teslim ettiği evlerle ispat etmiş şirketlerden almanın öneminden bahsetti.
Yatırımcıların tercihleri küçük alanlı evler
Yatırım yapmak hedefi ile ev satın alacakların küçük alanlı evlere yatırım yapmalarını tavsiye eden Philip Skorochod, öncelikle Beylikdüzü bölgesinde birçok projede fazla sayıda 1+0 tip ve 1+1 tip ev sayısı olduğunu açıklayarak; satıcı şirketler açısından da ”Satış hacmine baktığımız zaman da bu tip evlerin çok daha fazla ve hızlı satıldığı görülmektedir. Bunun en önemli nedeni kuşkusuz evin fiyatının satın alma gücüyle doğru orantıda olmasıdır. Küçük alanlı evlerin birinci el satış hızları her zaman başarılıdır ve kira dönüşümleri de diğer tiplere göre çok daha iyidir.” diyerek yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.