İnşaat Hatalarını Engellemek İçin 3 Boyutlu Simülasyon

 

İnşaat maliyetlerini en aza indirmek, inşaat sürecindeki hataları gidermek adına yeni bir sisteme geçileceği ve bu sistemin 3 boyutlu simülasyon ile mümkün olacak.  Bu sistemin amacı ise tüm hatalar önceden belirlenebilecek.

Mevcut şartlarla inşaat yapılması çoğu zaman sonradan ortaya çıkan hatalarla kullanıcıların ve inşaat firması için zorlu bir süreç oluyor. Bu hataların giderilmesi için geliştirilen 3 boyutlu simülasyon ile hatalar önceden tespit edilebilecek ve kullanım kolaylaşacak.

NTV’den Korhan Varol’un yaptığı habere göre bazı inşaat şirketlerinin bu sisteme geçtiklerini kısa bir zaman içerisinde de tüm şirketlerin kullanabileceği hale gelecek olan sistemin detaylarını verdi. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 3 boyutlu simülasyon sisteminin eğitimin de verildiği belirtildi.

Doç. Dr. Esin Ergen Pehlivan, yeni sistem sayesinde inşaat sektöründe yeni bir nesil başladığını söyledi.

Pehlivan yaptığı bir açıklamada ‘’ inşaatların gecikmesi, maliyetlerin fazlalaşması yeni model sistem ile önüne geçilebileceği ayrıca inşaat sürecinde belirlenen hataların önceden düzeltilebileceğini açıkladı.

Sistem Daha Önce Kullanıldı

 

İnşaatlar için 3 boyutlu sistem projelerde etkili bir rol üstlenecek ve inşaat sektöründeki firmaların da işini kolaylaştırıyor. Daha önce Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin yeni kampüsü, İstanbul Havalimanı, Üsküdar Çekmeköy Metrosu, Kabataş Mahmutbey Metrosu, Ataköy İkitelli Metrosu ve daha birçok projede kullanıldığı belirtildi.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz