İnşaat sektörünün temsilcileri yılsonuna doğru satış hedefini tutturmak için çeşitli kampanyalar düzenleyen gayrimenkul firmalarının sunduğu fırsatlara dikkat çekerek alım için bek

Yıl Sonuna Doğru Gayrimenkul Sektörü Kaçırılmayacak Fırsatlar Sunuyor 
İnşaat sektörünün temsilcileri yılsonuna doğru satış hedefini tutturmak için çeşitli kampanyalar düzenleyen gayrimenkul firmalarının sunduğu fırsatlara dikkat çekerek alım için bekleyen kişilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. 
İnşaat Maliyetlerinde Artış Sürüyor 
İnşaat maliyetlerinde yaşanan artış sürerken yaşanan bu artış konut satın almak için beklemede olan vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Çünkü yaşanan maliyet artışı konut üreticilerinin zam yapması anlamına geliyor. Yılsonu kampanyaları bu nedenle alım için bekleyen vatandaşlar için zam yapılmadan son alım fırsatı olarak kabul ediliyor. Özellikle de elinde konut stoku bulunan toplu konut üreticileri satışları devam eden konut projeleri için oldukça cazip seçenekler sunuyor. Faizsiz konut kredisi desteği ile satışa sunulan konutlarda peşin alımlarda ise ekstra peşin alım indirimi uygulanıyor. 
Yılbaşından Sonra Konut Fiyatları Artacak 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı Feyzullah Yetgin sektörde yılbaşından sonra zam yapılmasının kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. Sektörde artan maliyet oranlarının artık sektör oyuncuları için dayanılmaz bir hal alırken konut satışlarının etkilenmemesi için baskılanan fiyatların yeni yıl ile beraber yükselişe geçeceğine kesin gözü ile bakılıyor. Bu nedenle konut satın almak isteyen kişilerin yılbaşından önce bu isteklerini yerine getirmeleri öneriliyor. Yılsonu konut kampanyaları değerlendirilerek yapılacak olan alımlar çok daha cazip koşullarda konut alınmasını sağlayacağı için öncelikli olarak tercih edilmesi gereken konutlar olarak kabul ediliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.