İnşaat Ruhsatı İçin Artık Tek İmza Yeterli Olacak

Türkiye ekonomisinin itici gücü olarak kabul edilen inşaat sektörünün desteklenmesi için hükümet yeni teşvikleri hayata geçirmeye devam ediyor. 2 milyondan fazla kişiye istihdam kaynağı sağlayan inşaat sektörünün büyümesini desteklemek amacı ile hayata geçirilecek yeni kritik 6 düzenleme hakkında bilgiyi Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan verdi.

İnşaat Sektörü Kalkınacak

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Bakan Elvan inşaat sektörünü şahlandıracak yeni düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Bunlar arasında en dikkat çekenlerden biride artık inşaat izin sürecini kolaylaştıracak yeni düzenlemeler oldu. Bakan Elvan artık ruhsatların tek bir imza ile verileceğini ve inşaat izin sürecinin kısaltılacağını söyleyerek amaçlarının inşaatçıların işini kolaylaştırmak olduğunu vurguladı.

Yerli Girdi Kullanımı Arttırılacak 

Bakan Elvan inşaat izin ruhsatlarının kısaltılmasının ve inşaat ruhsatlarının tek bir imza ile verilecek olmasının yanı sıra inşaat sektöründe yerli girdinin kullanılmasını teşvik edecek bir dizi yeniliğe imza atılacağı müjdesini verdi. Yenilikçi şartname ve sözleşmeler ile yerli girdi kullanımı arttırılacak, özellikle de kentsel dönüşüm projelerinde yerli malzemenin kullanımına ağırlık verilecek. İnşaatların yapım kalitelerinin denetimi arttırılacak. Bu sayede hem yerli imalat sanayinin kendisini geliştirmesi sağlanacak hem de kentsel dönüşümde ülke ekonomisinin kalkınması teşvik edilecek. Yapı denetimleri tam olarak eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Depreme dayanıklı, yeni modern yaşam alanları oluşturulacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz