Seçimden sonra emlak sektörü için bu bahar bir umut görünüyor. Malatya emlakçılar odası başkanı olan Ali Özgül bir açıklama yaparak, bahar ayına umutlu yaklaşan açıklamalarda bulundu.

Ali Özgül, yerel seçimlerin bittiğini ve ileriye dönük bazı açıklamalar yaparak, konut satışlarında şimdiye kadar ciddi bir durgunluğun olduğunu ama ilkbahar ayında sezonun yeniden açılacağını dile getirdi. Bunlara ek olarak ise hükümetin bazı önlemleri hemen alması gerektiği ve bu önlemlerin başında ise faiz oranları olduğunu söyledi. Faiz oranlarının acilen düşmesi ve ev ihtiyacı olan kişilerin ciddi anlamda ev alma zamanının bu aylar olduğu belirtildi.

Dolar ve Faiz yerine konutlara yönlendirilmeli!

Eğer faizler düşerse, mutlaka vatandaşların ev alma fikri varsa hemen ev almaları en doğru karar olacaktır. Artık vatandaşların faiz ve dolardan uzaklaşması için konut alım ve satımına yönlendirilmesi şart. Bu konuda ise maliye bakanlığının bir konuda ciddi kurallar getirmesi gerekiyor. Çünkü tapu satışları ile emlak vergilerinde 2-10 bin TL’ye kadar vergi ödenirken, faiz ve dolar alanlar için hiçbir şekilde bir harç veya vergi alınmıyor. Eğer önlem alınırsa kişiler, dolar yerine konutlara yatırım yapacaktır.

Kişiler artık konut alırken emlakçılardan mutlaka yetki belgesini istemeleri gerektiğini dile getiren Özgül, eğer yetki belgesi olmayan emlakçılar varsa mutlaka uzak durun diyerek ciddi açıklamalarda bulundu.

Sizler de bu konu hakkında düşüncelerinizi yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz