İnşaat istihdam endeksi 2017 yılının ikinci çeyreğinde daha önce açıklanan birinci çeyrek verilerine göre gerileme gösterdi. 2017 yılında endeks bir önceki çeyreğe oranla yüzde 2,2

İnşaat Sektörü İstihdam Verileri Düşüşte
İnşaat istihdam endeksi 2017 yılının ikinci çeyreğinde daha önce açıklanan birinci çeyrek verilerine göre gerileme gösterdi. 2017 yılında endeks bir önceki çeyreğe oranla yüzde 2,21 düşüş göstererek 67 seviyesine geriledi.
 
İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri Açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından toplanan verilerden oluşan 2017 yılının ikinci çeyreğine ait olan İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri açıklandı. Açıklanan mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi rakamlarına bakıldığında bir önceki çeyrek ile kıyaslandığında yüzde 2,1 oranında düşüş yaşandığı görüldü. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi verilerine bakıldığında ise yaşanan düşüşün yüzde 10,2 seviyesinde gerçekleştiği belirlenirken yaşanan gerileme ile beraber rakam 67,7 seviyesine gerilemiş oldu. 
Yaşanan Düşüş Dikkat Çekici
İnşaat sektörünün diğer verilerinde de çok sayıda düşüşün yaşandığı dikkat çekti. Açıklanan verilere göre inşaat sektöründe çalışılan saat endeksi bir önceki çeyreğe oranla yüzde 2,4 geriledi ve 63 olarak gerçekleşti. Yine takvim etkilerinden arındırılmış inşaat sektöründe çalışılan saat endeksi verilerinde de gerileme yaşandığı görüldü. 2017 yılının ilk çeyreğine oranla ikinci çeyrekte yüzde 10,8 seviyesinde düşüş yaşandı ve yaşanan düşüş ile beraber takvim etkilerinden arındırılmış inşaat sektöründe çalışılan saat endeksi 63,9 basamağına geriledi. Sektördeki brüt ücret-maaş endeksi verilerinde ise yükseliş yaşandığı görüldü. Yüzde 2,3 artışın yaşandığı endeks bu yükseliş ile beraber 178,1 seviyesine taşındı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.