İnşaat Sektöründe Artık Kadınlarda “Bizde Varız” Diyor

Türkiye’nin en güçlü sektörlerinden biri olan inşaat sektöründe çalışan kadın sayısı her geçen gün artarken erkeklerin egemen olduğu bu sektörde her geçen gün kadınlarda söz sahibi olmaya devam ediyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Danışma Kurulu Başkanı Av. Pınar Ersin Kollu artık sektörde çalışan kadın sayısının 70 bin sınırını aştığını belirterek kadınların da sektörde söz sahibi olduğunu dile getirdi.

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Kuruldu

Sektördeki güçlerini arttırmak ve birlikten güç kazanmak adına kadınların birleşerek Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu organizasyonunu kurduklarını belirten Kollu amaçlarının kadınların bu sektörde söz sahibi olmalarını sağlamak olduğunu dile getirdi. Türkiye’de kadınların istihdama katkılarının son derece düşük olduğunu belirten Kollu her 100 kadından sadece 30 tanesinin çalıştığını belirterek bu kadınlardan 70 bin tanesinin ise inşaat sektöründe görev aldığını açıkladı.

Kadınlar Sadece Eşitlik İstiyor

Sektörde 70 bin kadın görev almasına rağmen üst düzey görev üstlenen kadınların sayılarının az olması dikkat çekiyor. Kadınların bu sektörde yükselmelerinin zorluğuna dikkat çekilirken kadınların en büyük talebi ise sektörde kendilerine eşitlik tanınması olarak öne çıkıyor. Sektörde çalışan kadın profiline bakıldığında ortalama 36 yaş gibi son derece genç bir profil dikkat çekerken yine bu kadınların yüzde 85 gibi büyük bir rakamı lisans mezunu olan eğitim düzeyleri ile de hayranlık uyandırıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz