İnşaat Sektöründe Çalışan Kadın Sayısı Yükseliyor 

Kadınların doğası gereği bazı iş sektörlerinde çalışmalarına olumsuz gözle bakılırken kadınlar her geçen gün bu ön yargıları yıkmaya devam ediyor. Özelikle de inşaat sektöründe görev alan kadın sayısı her geçen gün artmaya devam ederken özellikle de üst düzey yönetimde görev alan kadınlar büyük bir başarıya imza atıyor. İnşaat sektöründe hizmet veren firmalarda bugün yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlük gibi üst düzey yönetim kadrosunda görev alan 20 üst düzey kadın yönetici bulunuyor.

İnşaat Sektöründe Erkek Egemenliği Son Bulacak 

Son yıllarda inşaat mühendisliği bölümünü bitiren kadınların sayınının artması ve üst düzey yönetim kadrosunda kadınların artık daha aktif olarak yer alması inşaat sektöründe “erkek egemenliği son bulacak” yorumlarının yapılmasına neden oluyor. Özellikle de inşaat proje geliştirme, proje satışı ve pazarlama dallarında da kadınlar aktif olarak rol alıyor.

İnşaat Sektöründeki Güçlü Kadınlar 

Sektörde yer alan üst düzey kadın yöneticiler arasında yer alan Aksoy Gayrimenkul Yatırım Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi Banu Aksoy Taraklı kadınların projeler konusunda daha titiz çalışmalarının sektörün yararına olduğunu vurguladı. Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer ise sektörün erkek egemen bir sektör olarak kabul edilmesinin kadınların önündeki en büyük engel olduğunu belirtti. Tahincioğlu Holding CEO’su Elif Germirli ise kadınların artık inşaat mühendisliği bölümüne daha fazla ilgi gösterdiğini belirterek bu da sektörde artık kadınların da çok güçlü bir şekilde yer alacağının kesinleştiği anlamına geldiğini söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz