Avrupa Hazır Beton Birliği ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, Hazır Beton Endeksi Haziran ayı verileri ile ilgili açıklamalarda bulunup, inşaat sektörünün 2017 yılının ikin

2017’nin İkinci Yarısında İnşaat Sektörü Canlanacak
Avrupa Hazır Beton Birliği ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, Hazır Beton Endeksi Haziran ayı verileri ile ilgili açıklamalarda bulunup, inşaat sektörünün 2017 yılının ikinci yarısında hareketleneceğini belirtti.
Hazır Beton Endeksinde Yüzde 0,6 Oranında Düşüş
Hazır Beton Endeksi 2017 Haziran Ayı Raporuna göre, Haziran ayında 100,19 değerine gerileyen Hazır Beton Endeksi, yüzde 0,6 oranında bir düşüş gösterdi. Güven Endeksi de Mayıs ayına kıyas ile yüzde 0,6 oranında bir düşüş göstererek, 100 eşik değerinin altına düştü. Beklenti Endeksi, bir önceki aya kıyas ile yüzde 0,3 oranında bir artış gösterdi. 
2017’nin İkinci Yarısında Sektör Hareketlenecek
Avrupa Hazır Beton Birliği ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, Haziran ayı raporu ile ilgili açıklamalarını, “Aralık ayından bu yana artış gösteren Faaliyet Endeksi haziran ayında mevsimselliğin etkisi ile kısmi bir azalma gösterdi. %0,6 azalış kaydeden Güven Endeksi hariç diğer 3 endeks, haziran ayında 100 değeri üzerinde gerçekleşti. Haziran ayında en yüksek değer, Beklenti Endeksi’nde görüldü. Bu durum, mevsimselliğin etkisi ile azalış kaydeden Beklenti Endeksi’nin, önümüzdeki dönemde yükseleceğine işaret etti. Raporda, 3 aydır 100 değerinin üzerinde bulunan Faaliyet Endeksi’nin, mevsimselliğe rağmen haziran ayında da eşik değerin üzerinde kalması dikkat çekti. Güven Endeksi’nin halen 100 değerine ulaşmamış olması, hazır betondaki hareketliliğin halen istenilen seviyede olmadığını ortaya koydu. Beklenti Endeksi değerleri geçtiğimiz aya kıyasla %0,3’lük bir artış gösterdi. Beklenti Endeksi’ndeki bu artış inşaat sektöründe hareketliliğin yılın ikinci yarısında artacağına olan sektörün inancını gösterdi.” şeklinde yaptı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.