İnşaat Sektöründe Konkordato İlanı Ardı Ardına Geldi!

 

Ekonomik krizin gün geçtikçe insanları zor duruma düşürmesi üzerine işletmeler iflas eşiğine gelerek konkordato ilanı vermek durumunda kaldı. Son zamanlarda gelen haberlere göre 3 binden fazla şirketin konkordato ilan ettiği görülürken, bunun yüzde 75’inin inşaat üzerine çalışan işletmelerden oluştuğu gözlemlendi. Öyle ki inşaat üzerine çalışan yapı malzemeleri satan işletmeler, hırdavatçılar, beton santralleri yapan şirketler ardı ardına konkordato ilan ettikleri görülmektedir.

Gelen son bilgilere göre 3 binden fazla borçlunun konkordato ilan etmesinin, dikkat çekmekte olduğu görülmekte olup, buna göre inşaat sektöründe çalışmakta olan işletmelerin son dönemlerde girdiği maddi sıkıntı nedeni ile konkordato ilan ettikleri ve ilk sırada geldikleri görülmektedir.

İlk sırada inşaat sektöründe konkordato ilanı edenlerde ilk sırada gelirken bu listenin devamında ise enerji şirketleri, sağlık kuruluşları, hayvancılık ve besicilik ile uğraşanlar, temizlik hizmet işleri ile uğraşanlar şeklinde uzamakta olup, sağlık ve hayvancılık üzerine çalışanların devletten aldıkları katkı paylarını alamadıkları ve bunun 1 yıldır sürdüğü görülmektedir.

Konkordato Nedenleri Giderek Listeyi Uzatıyor!

 

İnşaat sektörü AKP’nin iktidara geldiği 2002 yıllarında zirveyi görerek, altın çağını yaşamış olup, son zamanlarda ise yaşadığı bu çağ oldukça düşüş sağlamıştır. Konkordato ilan eden şirketler arasında listede ilk sırada gelen inşaat sektörü, ekonomik krizin de büyümesinden kaynaklı olduğu düşünülürken tabi ki inşaat sektöründe oluşan genişlemenin de konkordato ilanı ile ilgili olduğu belirlenmiştir.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz