İnşaat sektörü için Bakan Albayrak bir açıklama yaparak, bu paketin en önemli adımı finansal sektör kaynaklı olduğu dile getirildi. İnşaat ve enerji kredileri fona devredilecek ve bundan böyle bilançodan temizleneceği belirtildi. İşte konu hakkında tüm detaylar…

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak‘ın son açıklamalarında reform paketi için çok önemli cümleler kullanarak, bu paketin en önemli adımı finans sektöründe yapılan işlemler sunmakta. Bankacılık sektöründe ciddi adımlar arttırılmalı ve gerçek piyasa için alınması gereken bazı önlemler gerekiyor. Bu bakımdan kamu bankalarının sermaye gücünü arttırmak için 28 milyar TL’lik İç Borçlanma Senedi ihraç edileceği öne sürüldü. Özel olan bankalar içinde bazı açıklamalar mevcut. Bu açıklamalarda bu bankalarında sermayesi sisteminin güçlü tutulması için bazı artırımlar uygulanacak ve kar payı olmayacak.

İnşaat ile Enerji Kredileri Fona Devredilecek!

Bankaların mevcut olan sektörde ki kalitesini daha iyi hale gelmesi için, enerji ile inşaat sektörlerinde kötü durumlar için bazı önlemler alınacak ve uygulanacak. Bankaların birliğiyle beraber enerji ve inşaat sektöründe sorun oluşturan varlıklar borç ile hisse takası yapılarak bilançodan dışarı aktarılacak.

Bunun için ise Enerji Girişim Sermaye Fonu ile Gayrimenkul Fonu oluşturulacak. Sorunlu varlıklar ise dışa aktarılacak.

Konkordatoya yeni düzen geldi!

Konkordatoda için tüm herkesi ilgilendiren ve olumlu bir çerçeve geliyor. Bu yeni düzenleme ile yeniden yapılandırma ile alacak tahsil süreçleri daha da iyi bir şekilde hızlı ilerleyecek. Açık konuşmak gerekirse, borç ödeme durumunu kaybetmiş olan şirketlerin daha hızlı tasfiye olması için yeni düzenlemeler gelecek. Bu bakımdan icra-iflas ile ipotek durumları için yeni kararlar alınacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz