Ülkemizin inşaat sektöründe dünya genelinde örnek bir ülke olduğu görülüyor. Çin merkezli müteahhitlerden hemen sonra dünyada en fazla iş alan ve başarılı bir iş yürüten ülke olarak gösterilmekteyiz. Türkiye inşaat sektöründe 300 milyar dolarlık bir büyüklükte yoluna devam ediyor. İşte detaylar…

İnşaat sektöründe tam 50’den fazla ülke içerisinde 270’e aşkın projeye imza atan Türkiye, yapı endüstrisine ve tüm dünya genelinde en başarılı ve iddialı bir ülke olarak görülüyor. ülkemizde ciddi çalışmalar yürütülerek, 22 milyar dolarlık ihracata imza attığı ifade edildi. Özellikle ülkemizin deprem ülkesi olduğu söylenirken, binaların daha güçlü olması adına yapı malzemeleri ve yapı kimyasallarının çok daha fazla güçlü olması gerekiyor.

Türkiye başarıya imza atıyor!

Ülkemiz ekonomisi konusunda son dönemlerde bazı sorunlardan geçmiş olsa bile, yapı malzemeleri konusunda çok fazla iddialı duruyor. Ülkemiz inşaat sektöründe dünyaya öncülük eden bir ülke haline geldi. Çin’den sonra dünya genelinde en fazla iş alan ülke Türkiye oldu. Bu bakımdan ülkemizin ekonomisine ciddi önem katan inşaat projeleri olarak akıllarda yer ediniyor.

Ekonomik kriz yaşanmasına rağmen, ülkemizde 6 mega proje yapıldı. Bunlar Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüleri ve beraberinde Marmaray, Avrasya Tüneli ve son olarak İstanbul Havalimanı yapıldı. Şimdi ise Çanakkale köprüsü gelecek.

Ülkemiz zor günlerden geçmesine rağmen dev projelere imza atmaktan ve dünyaya örnek bir ülke olmaktan geri kalmıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz