İnşaat Sektöründe Yeniden Düşüş!

 

Geçtiğimiz aylarda yaşanan ekonomik durumlar nedeni ile inşaat sektöründe birçok sıkıntılı dönem oluşmuş olup, yaşanan bu sıkıntının biraz olsun toparlanılması için çeşitli çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar netice vermişti. Hazır Beton Endeksi 2018 Kasım ayı raporu ise inşaat sektöründe olan bu dalgalanma hakkında net bir bilgi verdi.

Hazır Beton Endeksi 2018 Kasım Ayı Raporu Açıklandı!

 

Hazır Beton Endeksi 2018 Kasım ayı raporunun açıklanması üzerine inşaat sektöründe olan dalgalanmanın son durumu gözler önüne gelerek Ekim ayında olan gelişme ve düzelmenin Kasım ayında gerilediği görüldü. Ekim ayında toparlanan ve yeniden ayağa kalkan inşaat sektöründe yeniden gerileme durumuna gidilmesi ise inşaat sektöründe durgunluğa neden olduğu bildirildi. Buna göre ise inşaat sektöründe güven düşüklüğü de beraberinde gelerek bu durumun aksine güven endeksi ise son iki aydır yüksek çıkması da dikkatleri çekti.

4 Endeks Değerinde Düşüş!

 

Hazır Beton Endeksi 2018 Kasım ayı raporu incelendiğin de ise inşaat sektöründe 4 endeks değerinde düşüş ön plana çıktı. Ön plana çıkan 4 endeksten birisi yani Faaliyet endeksi geçen yıla oranla oldukça düşük çıkması yani yüzde 2 gibi bir azalma görülmesi yavaşlamanın oldukça ciddi olduğunu gözler önüne serdi. Güven ve Beklenti endeksinde olan azalma da bu raporda dikkat çeken diğer konulardan olurken, ekonomide makro değişkenliği de ön plana gelen konulardan oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz