Instagram ile Emlak Satışı Yapmak

Gün geçtikçe daha da popülerleşen fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram, dünya genelinde 500 milyon kullanıcıya sahip. Instagram’daki günlük paylaşım sayısı 95 milyon iken, günlük beğeni sayısı ise 4.2 milyar oluyor. Bu kadar yaygın kullanıma sahip olan ağ, gayrimenkul danışmanları için de oldukça önemli bir pazarlama aracı olabiliyor.

Fotoğrafların Kalitesine Özen Göstermek

Öncelikle kaliteli fotoğraf kullanmak gerekiyor. Instagram, genel olarak cep telefonu ya da tablet üzerinden takip edildiği için kaliteli, dikkat çeken ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların tercih edilmesi gerekiyor. Ev ilanı için seçilen fotoğrafların kaliteli olması, dikkat çekmesini sağlar.

Farklı İçerikler Paylaşmak

Gayrimenkul danışmanları, sadece satılık ya da kiralık ev fotoğrafı paylaşmak yerine gayrimenkul sahibi olmak isteyenlerin, yatırım sahibi olmak isteyenlerin ya da piyasa hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin de dikkatini çekecek şekilde fotoğraflar paylaşmalıdır. Ev dekorasyonu gibi konularda da gönderi paylaşılır ise çok daha fazla takipçiye ulaşılabilir.

Yorumlara Özen Göstermek

Instagram üzerinde paylaşılan gönderilere yapılan yorumlara özen göstermek, yorumlara geri dönüş yapmak oldukça önemlidir. Takipçileri ile etkileşim halinde olan gayrimenkul danışmanları, olumlu bir izlenim bırakarak daha geniş kitlelere ulaşabilir. Gönderilere gelen negatif yorumlarda krizi doğru bir şekilde yönetip, olumlu bir etkileşim gerçekleştirmek şarttır.

Hashtag Kullanmak

Paylaşılan fotoğrafların altına emlak ile ilgili hashtag kullanmak, fotoğrafların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar. “Emlak, ev, daire, satılık” gibi hashtagleri kullanan gayrimenkul danışmanları, doğru kişilere ulaşabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz