İnternetten Tapu Dönemi Resmen Başladı

Hem vatandaşların tapu işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapmasını hem de tapu dairelerinin iş yükünün azaltılmasını sağlayacak yepyeni bir sistem hayata geçiriliyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen yeni sistem sayesinde artık vatandaşlar işlemlerini web-tapu üzerinden yapılacak.

İşlemler İnternet Üzerinden Yapılabilecek 

Geliştirilen yeni sistem sayesinde artık vatandaşlar sistem üzerinden kendilerine ait olan tüm taşınmazların kayıtlarına ulaşabilecek, yine bu taşınmazlarla ilgili olarak tapu devir işlemlerine ilişkin işlemlerin başlatılmasını sağlayacak ve tapuya sadece imza atmaya gidecek. Bu sayede tapu işlemleri artık çok daha kolay bir şekilde halledilecek. Vatandaşlar tapu işlemleri için saatlerce tapu dairelerinde aman harcamayacak ve tapu dairelerinin de iş yükü büyük oranda azaltılmış olacak.

Her Aşamada Güvenlik Üst Düzeyde Tutulacak

Bu işlemlerden yararlanmak isteyen kişiler tapu dairelerine giderek imza atarak başvuruda bulunacak. Başvuru işleminin ardından kullanıcılar kullanıcı ismi ve şifreleri ile sisteme giriş yapacak ve her işlem için mutlaka cep telefonlarına gönderilen doğrulama kodunu girmekle yükümlü olacak. Sisteme yapılan girişler ilgili tapu memuruna yönlendirilecek ve tapu memuru tüm işlemleri tamamladıktan sonra başvuru sahibine imza atması için başvuru sahibine randevu tarihi ve saatini içeren bilgilendirici kısa mesaj gönderecek. Yine ilgili işlem için ödenmesi gereken tapu harcı ve döner sermaye ücretleri de internet üzerinden ödenerek işlemler hızlandırılacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz