Tapu Randevusu Nasıl Alınır?

Ev satın almak isteyen kişiler için en zorlu aşamalarda biride tapu işlemleridir. Türkiye’de konut satış rakamları her geçen gün artmakta olup yaşanan bu artış tapu dairelerinde de yoğunluk yaşanmasına neden olmaktadır.

Bu yoğunluğun azaltılması amacı ile pek çok işlemin internet üzerinden yapılmasına olanak sağlayan web tapu sistemi hayata geçirilmiş olup, tüm işlemler online olarak bu sistem üzerinden yapılmaktadır. Alıcı ve satıcı taraf sadece imza atmak için randevu alındığı tarihte tapu dairesinde hazır bulunmakla yükümlüdür. Peki, tapu randevusu nasıl alınır?

İnternetten Tapu Randevusu Almak

  • İnternetten online randevu sistemini açın.
  • İşleme başlamadan önce kimlik belgenizi ve tapu belgesini hazırlamayı unutmayın.
  • Randevu alacağınız saati seçerken randevu saatinden en az 15 dakika önce orada olmanız gerektiğini unutmadan saat belirleyin.
  • Gerekli bilgileri doldurarak randevu tarihi ve saatini onaylayarak tapu randevu alma işlemini tamamlayın. Ekranı kaydederek çıkış yapın.
  • Alınan tapu randevusunun iptal edilmesi de mümkündür. Ancak iptal işlemlerinden dolayı cezalı duruma düşmemek adına aynı takvim yılı içerisinde 3 kere tapu randevu iptali yapılmaması gerekmektedir. Aynı takvim yılı dönemi içerisinde almış olduğu online tapu randevusunu 3 kere iptal eden kişilerin aynı yıl içerisinde yeniden randevu almalarına izin verilmemektedir.
  • Yine herkesin aynı gün içerisinde sadece tek bir randevu almasına izin verilmektedir. Yani ister gerçek isterse de tüzel kişi olsunlar herkes sadece aynı gün bir randevu alma hakkına sahiptir.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz