Çoğu emlak ofislerinin eticaret ortamlarında aslında gerçeği yansıtmadan daha uygun fiyata ev ilanı verdiğini ve müşterileri bir nevi kandırdığını yada aldattığını söyleyebiliriz. Bu bakımdan Tüketici Derneği ve sektördeki yetkililerin resmi olarak emlak danışmanı vasfı taşıyıp taşımadığını kontrol etmeleri gerektiği ifade edildi. Dolandırıcıların sayısı her geçen gün artarken önlem alınması şart.

Tüketici Dernekleri TÜDEF genel başkanı Aziz Koçal, kişilerin en fazla yakınmış olduğu konulardan sahte ve doğru emlakçının ayırt edilmesi konusunda bazı uyarılarda bulunarak sahte ilanlara kanan vatandaşların çok olduğunu belirtti.

Çoğu emlak ofisleri doğru ilanları doğru danışmanlık sayesinde yaparken, internet üzerinde konut ilanlarının büyük bir kısmı aldatma ilanları olarak karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca bir ev arayışı içerisinde uygun fiyatlı ev almak için ilanlara baktığımızda amacımız ucuz ve güzel ev arayışı oluyor.

Elbette sahtekar olan çoğu ilanlara bakıp uygundur düşüncesiyle kapora bile yatırıyoruz. Bunun sonucu ise maddi ve manevi kayıplara neden olabiliyor. Son gelen bilgilere göre vatandaşların mutlaka ilan arayışında olduğu esnada ilanın yayıncısının gerçek bir emlak danışmanı olup olmadığını sorgulamasının gerektiğini belirtti.

Emlak danışmanlarına bakarken gerçekten danışman vasfı taşıdığına emin olun.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz