İş Bitirme Belgesi Nasıl Alınır, Geçerlilik Süresi Nedir?

İş deneyimini göstermek adına alınması gereken belgelerden biride iş bitirme belgesidir. İş bitirme belgesi almak isteyen kişilerin iş yapmış oldukları kamu kurum ve kuruluşları ya da özel şirkete başvuruda bulunması yeterli olacaktır. Bu işlem için hazırlanmış olan hazır dilekçe kullanılmakta olup bu belgelerin toplanması mesleki açıdan büyük önem taşımaktadır.

İş Bitirme Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş bitirme belgesi almak için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin iş yapmış oldukları idareye dilekçe yazarak başvuruda bulunabileceği gibi özel sektöre ait olan yapım işleri içinde başvuruda bulunma hakkı bulunmaktadır. Başvuruda bulunmak için         ilgili kuruma iş bitirme belgesi dilekçesi ile başvuruda bulunulması yeterli olmaktadır. Çoğu zaman iş bitirme belgesi kik tarafından başvuru olmaksızın da hazırlanabilmektedir. Yani iş bitirme belgesi hazır olarak hak sahibinin başvurusuna kadar kurumda saklanabilmektedir.

İş Bitirme Belgesi Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Kişinin ilgili kuruma başvuruda bulunmasının ardından yetkili kurumun iş bitirme belgesini en geç 20 iş günü içerisinde hazırlayarak teslim etmesi zorunludur. İş bitirme belgesi geçerlilik süresi uygulanmakta olup alınan belgenin belirli bir süre sonra yenilenmesi gerekir. İş bitirme belgesi güncelleme süresi olarak ta anılan bu süre mal ve hizmet alımları için 5 sene boyunca geçerli kabul edilmektedir. Yapım işlemlerinde ise geçerlilik süresi 15 sene olarak uygulanmaktadır.

İş bitirme belgesi Word indir

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz