İş Yeri Yatırımı Yapmak Avantajlı mı?

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler, kendileri için en karlı, avantajlı seçeneğe yönelmek istiyor. Günümüzde en avantajlı yatırım seçeneği olarak düşünülen iş yerlerinin, kendilerine göre bazı dezavantajları da bulunuyor.

Bölge Araştırması

İş yeri kiralarının, konutlara kıyasla daha fazla olması nedeniyle doğru kararlar alıp, en fazla getiriyi elde etmeyi sağlayacak adımlar atmak gerekiyor. Bu hususta en önemli etken, iş yerinin konumu oluyor. Dükkan tipi iş yerlerinin merkezi ve cadde üzerinde yer alması, satışları olumlu yönde etkiliyor, daha fazla gelir elde edilmesini sağlıyor. Merkezi konumu olan iş yerleri, tüketicilerin daha fazla dikkatini çekiyor ve kazancı arttırıyor. Dükkan tipi iş yeri tercih edecek olan kişiler, bölge araştırmasını doğru bir şekilde yapmalıdır. Çünkü gayet merkezi ve işlek görünen bir bölgede alışveriş oranı düşük olup, hayal kırıklığına uğratabilir.

Riskli Yatırım

İş yeri yatırımı yapan biri ile konut yatırımı yapan biri kıyaslandığı zaman genel olarak daha fazla avantajlara sahip olan, daha mutlu olan kişi; tercihini iş yerinden yana yapan kişi oluyor. Fakat belirtmek gerekir ki bu yatırım her zaman olası bir riski taşır. Piyasanın durgun olması, ekonomik krizin meydana gelmesi gibi durumlarda satışların düşük olması sebebiyle işletme sahibi kirayı ödemekte zorlanabileceği gibi, iş yerini boşaltmak zorunda da kalabilir. Mülk sahibi ise iş yerini tekrar kiraya veremeyip, gelirini düşürebilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz