Isı Yalıtımı Genel Şartnamesi Resmi Gazetede Yayımlandı

İçerisinde pek çok önemli değişikliği barındıran Isı Yalıtım İşleri Genel Teknik Şartnamesi ve Yapısal Yangın Güvenliği İşleri Genel Teknik Şartnamesi beklendiği üzere Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan yeni tebliğ 1 Haziran 2018 itibari ile yürürlüğe girecek ve uygulamaya alınacak. İnşaat sektörünü oldukça yakından ilgilendiren tebliğ ile beraber pek çok yenilikte hayatımıza girecek.

Dubel Sayısı Bina Yüksekliğine Göre Belirlenecek

“Duvarlarda, Döşemelerde ve Çatılarda Isı Yalıtım İşleri” için kullanılacak olan uygulama teknikleri ve standartları belirleyen Isı Yalıtım İşleri Genel Teknik Şartnamesi içerisinde bulunan detaylar oldukça ilgi çekti. Özellikle de ısı yalıtım elemanlarının montaj işleri için şartnamede yer alan maddeler sektör içerisinde yankı uyandırdı. Bunlar arasında en ilgi çekeni ise Haziran itibari ile artık yalıtımda kullanılacak olan dübel sayısının ne kadar olacağını binanın yüksekliğinin belirlemesi oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:

YAPI İŞLERİ İNŞAAT, MAKİNE VE ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK

ŞARTNAMELERİNE DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: YFK-2007/1)’DE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

MADDE 1 – 30/6/2007 tarihli ve 26568 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ (Tebliğ No: YFK-2007/1)’in 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 1 – (1) Bu Tebliğ, 29/6/2011 tarihli ve 644 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 32 nci maddesi kapsamına giren kurum ve kuruluşların uymak ve uygulamak zorunda oldukları yapı işleri inşaat, makine ve elektik tesisatı genel teknik şartnamelerinin belirlenmesi amacıyla, 644 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (k) bendi hükmüne dayanılarak hazırlanmıştır.”

MADDE 2 – Aynı Tebliğin ekine ekteki Isı Yalıtım İşleri Genel Teknik Şartnamesi ve Yapısal Yangın Güvenliği İşleri Genel Teknik Şartnamesi eklenmiştir.

MADDE 3 – Bu Tebliğ 1/6/2018 tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Tebliğ hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

 

 
Tarihi Sayısı
30/6/2017 26568 (Mükerrer)
Tebliğde Değişiklik Yapan Tebliğin Yayımlandığı Resmî Gazete’nin
Tarihi Sayısı
2/12/2011 27853

 

Devamı için: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/03/20180306-6-1.pdf

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz