Pencereler İçin ısı yalıtımını Nasıl Sağlayabilirim

/ 8 Kasım 2017 / 2 / yorumsuz
Pencereler İçin ısı yalıtımını Nasıl Sağlayabilirim

Isı yalıtım uygulamalarında, en etkili verimin alınabilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Kullanılacak malzemeler, özen gösterilmesi gereken ayrı noktalar bulunuyo

Isı Yalıtımında Pencereler
Isı yalıtım uygulamalarında, en etkili verimin alınabilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Kullanılacak malzemeler, özen gösterilmesi gereken ayrı noktalar bulunuyor. GN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Güney, ısı yalıtımında pencerelerde dikkat edilmesi gereken noktaları belirtiyor.
Birleşim Yerlerine Dikkat Edilmesi Gerekiyor
Isı yalıtımı yaparken doğramaların kalınlıklarına ve kalitelerine dikkat edilmesi gerektiğini de belirten Ahmet Bülent Güney, ısı yalıtımı yaparken pencerelerde dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde açıklıyor;
“Isı yalıtımında pencerelerde dikkat edilmesi gereken en büyük hususlardan birisi doğramaların kalınlıkları ve doğramanın kalitesidir. Bunlara da özellikle ısı yalıtımında maksimum faydayı almak için dikkat etmemiz gerekir. Bununla beraber camlarda çift cam hatta yeni yeni uygulamaya geçilen üç camlı sistemler ile ısı yalıtımında maksimum faydayı alabiliriz. Yapılacak olan ısı yalıtımında, doğramalarda en hassas olunacak bölge birleşim yerleridir. Özellikle birleşim detaylarındaki boşlukların iyi izole edilmesi, su ve ısı ile ilgili kayıpların engellenmiş olması oldukça önemlidir.”
Bütün Yalıtım Sağlanmalı
Isı yalıtımlarında pencerelere, en az duvarlara gösterilen hassasiyetin gösterilmesi ve böylece tam anlamı ile bir yalıtımın sağlanması gerektiğinin altını çizen Ahmet Bülent Güney sözlerine, “İyi bir yalıtım elde etmek istiyorsak en az duvarlarda gösterdiğimiz hassasiyeti, pencere doğramalarında ve zeminlerde de gösterip tam anlamıyla bütün bir yalıtım sağlamamız gerekir” şeklinde devam etti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.