İskansız Eve İnternet Nasıl Bağlatılır?

İnşaatı tamamlanarak oturmaya hazır hale gelen binalarda oturma izni verilmesi anlamına gelen iskân belgesi alınması zorunlu olmakla beraber ne yazık ki pek çok binada iskân sorunu yaşanmaktadır. Yapı kullanma izin belgesi anlamına gelen iskân belgesi aslında inşa edilen yapının yasal olarak tamamlandığını göstermektedir. Bu belgenin alınmasından sonra bina için gerekli olan elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi abonelikler alınabilmektedir.

İskanı Olmayan Binaya İnternet Aboneliği Alınır Mı?

İskân belgesi olmayan binalar kayıtlarda hala inşaat halinde göründüğü için bu binalara abonelik verilmesi aslında bazı durumlarda mümkün olmuyor. Ancak Türkiye’de bu sayıda çok bina ve konut bulunduğu için çıkarılan yeni yasalar kapsamında bu binalara da abonelik verilmesine izin veriliyor. İskansız binalarda abonelik alınması için ise mutlaka bu binalara ya da evlere numaratajın yapılması gerekiyor. Yine numarataj işlemine ek olarak bina numarasının kayıt altına alınması gerekiyor.

Evime Nasıl İnternet Bağlatabilirim?

Binanızın iskanı olmamasına rağmen kayıt altına alınan bir bina numarası bulunuyorsa bu durumda internet abonesi olmanıza izin veriliyor. Bunun için abonelik almak istediğiniz firmaya başvuruda bulunarak sizden istenilen gerekli belgeleri tamamlamanız ve talep edilen internet abonelik ücretini yatırmanız yeterli oluyor. Bunun ardından abonelik başvurunuz kayıt altına alınıyor ve firma yetkilileri gelerek hat çekerek internet aboneliğinizi başlatıyor. Bu şekilde iskansız eve internet bağlantınız sağlanmış oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz