İŞKUR’dan Çalışan Annelere 400 TL Destek!

 

İŞKUR çalışan anneler için yaptığı düzenlemede 400 TL destek vermeye karar vermiş olup, bu tüm anneleri sevindiren bir haber olurken, çalışan annelerin 400 TL destek alması için şartlar neler, kimler yararlanabiliyor, nasıl başvuru yapılır gibi sorular ardı ardına geldi. Gelen sorular birçok anneyi umutlandırırken bizler de bu sorular hakkında sizler için araştırmalar yaptık.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), küçük çocuğu olan ve çalışan anneler için bakım parası olarak 400 TL verecek olup, bu şekilde aslın da hem işsizlik sorununu ortadan kaldırırken hem de kadınları çalışmaya teşvik etmek amacı ile bunu yaptığını belirtti.

 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

 

İŞKUR annelere 400 TL bakım parası alması için başvuru amacı ile meslek eğitim kurslarına ve imalat sektöründe iş başı eğitim programlarına katılmaları gerektiği açıklanırken, bu şekilde başvuru da alınmış olacaktır bilgisine yer verdiler. 400 TL ödeneğinden yararlanmak isteyen anneler çocuklarının nüfus cüzdanları ve kreş, bakım evi gibi yerlere ödedikleri fatura ile kurs merkezlerine başvuruda bulunması mümkün olabilecek.

İŞKUR çocuk bakım parası almak isteyen anne adaylarının çocuklarının yaşları 2 ile 5 yaş olması gerekmekte olup, aynı zaman da bu çocukların gündüz kreş veya bakım evlerine gitmeleri gerekmektedir. Bu şekilde bu ücretten yararlanmaları mümkün olacak olup, 400 TL gibi bir tutarda yardım yapılacaktır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz